Genel Özellikler

GENEL ÖZELLİKLERİ:

ORPAŞ Direk Çakma Makinesi karayollarında ve otoyollarda; her seferinde 90 derece dik açı ile trafik işaret levhası omega direği ve kar direği çakmak için en uygun ve pratik çözümdür. Aynı zamanda direk sökme işlevi de gören makine, ufak bir tadilat ile başka bir araca takılabilmekte veya rahatlıkla takıldığı araçtan sökülebilmektedir.

Direk çakma makinesinin sac malzemeleri TS.2162 normuna uygun St.52 kalitesinde, profiller ise cidar kalınlığı en az 8 mm olmak üzere St.42 kalitesindedir. 140 bar basınç ve 30L/dk hidrolik akış değerinde çalışabilmekte ve debi değişikliklerine hassastır. Kol açıklığı 2750 mm olan makine kolunun dönüş açısı minimum 180 derecedir ve sağ ve sol tarafa çakma yapabilmektedir. Sağ ayak, sol ayak, kol yukarı-aşağı, kolu döndürme, tabancayı yukarı aşağı hareket ettirme,  işlevleri için 6 kumanda kollu manuel hidrolik kumanda makine üzerine monte edilmiştir.

Standart levha direği ve kar direği çakabilecek ebatta çekiç makine üzerinde bulunmaktadır. 360 derece dönebilen ve Hardox-400 malzemeden imal edilen CTP Kılavuzunu çekice bağlamak üzere özel bağlantı parçası kullanılmaktadır. Makinelerimizde asfalt v.b yerlerde T tipi kırıcı tabancası kullanılmamaktadır.

HİDROLİK SİSTEMİ TEKNİK ÖZELLİKLERİ:

Müşteri talepleri doğrultusunda farklı özelliklerde üretilebilen direk çakma makinesinin hidrolik sisteminde temel olarak bir tanesi kalıcı 6 kanal kontrol valfi, kilit valfi, overcenter valfi, manometre, Check-Valfsiz debi ayar Valfi kullanılmaktadır. Oluşabilecek ihtiyaçlar için, sistemde ufak çaplı kırım işlevinde kullanılmak üzere hızlı bağlantılı ilave çıkış vardır.

HİDROLİK SİLİNDİR TEKNİK ÖZELLİKLERİ:

Gövdesi çelik çekme borudan (St-52) oluşan ve iç çapı honlanmış olan silindirin piston mili    (Ç-1050) yüzeyi taşlanmış ve minimum 25 mikron krom kaplı olarak uygulanmaktadır. Silindirin bağlantılarında kullanılan rekorlar ve diğer vidalı aksam kaplanmış ve galvanize edilmiş malzemedir.

ORPAŞ Direk Çakma Makinesinin tüm sistemi elektrostatik toz boya yöntemiyle boyanmaktadır. İsteğe göre; epoksi bazlı astar ve son kat boya uygulaması da yapılabilmektedir.